Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodeks Haysa
Autor Wiadomość
Ewelina Offline
Posting Freak

Liczba postów: 942
Reputacja: 0
RE: Kodeks Haysa
Omijali jak mogli, ale sporo ryzykowali. Zawsze można było trafić za rozpustę na "czarną listę". Z drugiej strony nadmiar "mocnych" scen też nie daje dobrych efektów ... chyba najlepszy w tym wypadku jest umiar.
Zawsze się zastanawiałam, jak wiele straciłby ze swojego dostojeństwa Ben Ben wychodzący z ... wygódki? Podejrzewam, że większość widzów nie zwróciłaby na to uwagi. To normalna sprawa nie znamionująca zepsucia moralnego 2smiech
29-10-2014 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rika Offline
Administrator

Liczba postów: 1,668
Ja nie tęsknię za widokiem Bena wychodzącego z wygódki. Tym bardziej, że ostatnio przeczytałam, że wygódki na prerii nie miały tylnej ściany, żeby się w nich pszczoły nie gnieździły (Cejrowski o tym pisał).
31-10-2014 08:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewelina Offline
Posting Freak

Cóż, widok Bena wychodzącego z wygódki jakoś bym zniosła. Widoku Bena siedzącego w niej? Raczej nie ... tu rzeczywiście straciłby dostojeństwo ... zwłaszcza po ujęciu tylnej ścianki budowli 2smiech
Myślę, że wystarczyłoby, jakby zasygnalizowali, pokazali?, że taki przybytek w Ponderosie był. Bo tak jakoś dziwnie - jedli, pili i ... na tym koniec?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2014 03:27 PM przez Ewelina.)
05-11-2014 03:26 PM
Rika Offline
Administrator

Liczba postów: 1,668
[Obrazek: df35098d52c9fc9156f3983947f238b7.jpg]

Tradycyjnie, gdy kobieta i mężczyzna całują się, kobieta ma tendencję do podnoszenia jednej nogi (ang. Foot Popping). Skąd się to wzięło? Ano - z kina i Kodeksu Haysa.

Jeden z punktów Kodeksu Haysa wymagał aby kobiety w scenach miłosnych zawsze miały "co najmniej jedną stopę na podłodze" (co uniemożliwiało, między innymi, sceny miłosne w łóżku).
28-04-2017 11:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewelina Offline
Posting Freak

Teraz zalecenia Kodeksu wydają się zabawne. Cóż, są zabawne, ale ... jednak film z tamtych lat mają swój urok, klimat ... ja je bardzo lubięHeart
28-04-2017 10:10 PM
Ewelina Offline
Posting Freak

Obejrzałam kolejny raz "Pół żartem, pół serio" i zauważyłam, że w scenie na jachcie milionera, kiedy MM uwodzi Tony'ego Curtisa - to zgodnie z Kodeksem Hays'a jest uniesiona jedna noga. Należąca do Curtisa 0acute W serialu "Don Matteo" również jest scena pocałunku. Nieco ciapowaty kapitan pochyla się aby pocałować swoją żonę siedzącą w samochodzie i ... kapitan podnosi jedną nogę! A przecież już Kodeks nie obowiązywał. Podejrzewam, że aktorzy nieco żartowali tak z pana Hays'a i jego praw. Choć leżący Tony Curtis mógł tak podkreślić, że nic poza pocałunkiem się nie dzieje i pan Hays może spać spokojnie Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2017 04:58 PM przez Ewelina.)
15-08-2017 04:57 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS